Logo Pes pro tebe

Home
O nás
Náš výcvik
Psi v předvýchově
Psi ve výcviku
Předaní psi
Výběr plemene
Akce, ukázky
Obchůdek
Zákony
Sponzoři
Kontakt

 

Jitčiny psí
stránky


 

šité potřeby pro psy eshop

O nás

horizontal rule

Leták PES PRO TEBE (1,7MB pdf)

horizontal rule

Jsme členy mezinárodní organizace ADEu Assistance Dogs Europe, která zajišťuje kontrolu úrovně, spolupráci a výměnu zkušeností mezi organizacemi, které se zabývají výcvikem psů pro handicapované.

Výcvikem se u nás zabývají profesionální cvičitelé s dlouholetou zkušeností v tomto oboru

Video z pořadu Dvanáct odvážných o naší práci si můžete prohlédnout zde

Jitka Lebedová

Narodila jsem se s těžkou zrakovou vadou, diagnostikovanou, jako světloplachost,  s poruchou barvocitu – praktická nevidomost.
Chovu a výcviku psů, se věnuji od roku 1993, kdy jsem si pořídila prvního psa. V roce 1995 jsem dostala svého prvního vodícího psa. Byla to fenka labradorského retrívra Iva. S tou  jsem v roce 1997 zvítězila na Mistrovství ČR ve výkonu vodících psů pro nevidomé. Bohužel  ve svých 7 letech začala mít zdravotní problémy a musela jsem popřemýšlet co dál.
A tak jsem začala uvažovat o koupi štěněte. Jelikož jsem se chtěla věnovat se svým vodícím  psem agility a služebnímu výcviku, volba padla na belgického ovčáka malinois. A tak jsem si v dubnu 2000 pořídila štěňátko jménem Larry Bohémia Alké. Larryho jsem si sama vycvičila a po úspěšně vykonané zkoušce vodícího psa pro nevidomé mi bylo nabídnuto cvičit vodící psy pro jiné zrakově postižené profesionálně.
Poté, co jsem s Larrym úspěšně absolvovala zkoušku  vodícího psa pro nevidomé, bylo mi  nabídnuto cvičit vodící psy. Cvičit vodící psy mě naplňuje spokojeností, a  to nejen proto, že mě to baví a toužila jsem po tom už dříve, ale také proto, že si připadám potřebná a že mohu pomoci také jiným lidem s těžkým zrakovým postižením. Zdravý člověk si nedokáže představit, jakým přínosem je vodící pes pro nevidomého člověka. Takřka nikdo neví čím vším může takto vycvičený pes postiženému pomoci.  

Další informace najdete na mojí stránce  zde

 

 

Michaela Smrčková 

misa+esli.JPG (33522 bytes)Bydlím v Zábřehu na Moravě. Už od střední školy se zabývám sportovní kynologii. Se svou fenou belgického ovčáka Klaudii jsem složila zkoušky dle NZŘ a letos se
připravujeme na zkoušky dle IPO a SchH. Při svém ročním pobytu v Anglii jsem měla možnost navštěvovat výcvikové centrum vodicích, asistenčních a canisterapeutských psů v městečku Bracnell. Tehdy mě tento výcvik více než uchvátil, a proto jsem se hned po návratu začala zajímat o organizace zabývající se zmíněným výcvikem. Velmi mě zaujaly Jitčiny webové stránky a hlavně její individuální přistup k výcviku psů. Líbilo se mi, že Jitčini svěřenci nejsou po dobu výcviku ustájeni v kotcích, jako jsem to při návštěvách viděla u jiných organizaci. Požádala jsem o možnost předvychovat pro PSA PRO TEBE štěňátko. Za krátkou dobu jsem si už domu vezla malý černý uzlíček, který jsme pojmenovali Eshly. Je to dnes už dospělá, nádherná a velice šikovná fena labradorského retrívra, která doprovází svou nevidomou paničku a dělá ji obrovskou radost. Snažila jsem se svého svěřence podle svého nejlepšího svědomí a vědomí předvychovat a pár měsíců před odevzdáním jsem ji sama začala učit i pár povelů o kterých jsem věděla, že bude potřebovat při voděni. Když jsem ji předávala, Eshly už nadšeně plnila velké množství povelu a na základě toho mi Jitka nabídla další spolupráci. Byla jsem tehdy moc a moc ráda a slzy, které doprovázely odevzdání čertíka Eshly trošičku zahnal příchod rozčepýřeného zlatého retrívra, který byl dalším z teď už mnoha svěřenců.
Takže pokud se občas objevíte v Zábřehu na Moravě, Šumperku, Mohelnici nebo Olomouci a jeho okolí, můžete mě potkat na ulici přímo pří výcviku čtyrnohého chlupáče v bílém postroji. Od roku 2003 se občas objevím i na některých ze základních škol v Zábřeze. Tam provádím ukázky výkonu vodících a asistenčních psů a snažím se dětem říct něco málo o chovaní a reakcích psů a o tom, jak by se měly k pejskům chovat. Zkoušíme si nacvičit pár způsobů prevence a ochrany proti případnému napadení člověka agresivním psem.