Počítadlo návštěv

 

 

pocitadlo

 


 

Pomáhejte s námi

 

 

 


 

 

 

 

 


 

Partner ve výživě našich psů

 

 


Labradorský retrívr

 

 

 

 

 

 

Toto plemeno je velmi přizpůsobivé. Je to pes velmi přátelský, jak k lidem, tak k jiným psům. Bývá bezkonfliktní a projevuje svou náklonnost k cizím lidem.

Proporce:

Výška: Rozpětí kohoutkové výšky u labradorských retrívrů je:
Fena: 54 až 56 cm. Pes: 56 až 57 cm.
Ale musím upozornit, že je stále  tendence šlechtit psy vyšší.
Váha: fena zpravidla 25 až 30 kg. Psi: 28 až 38 kg.
Zbarvení: černé, hnědé od světlejší přes játrovou až po čokoládovou a zlaté až skoro po bílou.

Přednosti plemene:

Labradorský retrívr si velice rychle  zvykne na nového majitele, je velmi přizpůsobivý novým situacím.
Takřka okamžitě po seznámení s novým pánem je  schopný jej vést a plnit jeho povely.
Je výborný rodinný pes, miluje všechny členy rodiny a bude respektovat kohokoli, kdo mu dá povel správně. Odloučení od majitele mu nečiní problém, pokud zůstane s člověkem kterého zná. Půjde se vyvenčit bez problémů s kterýmkoli členem rodiny.
Péče o srst je také nenáročná, stačí jednou týdně vykartáčovat.

S čím musíte u labradora počítat:

Je to pes, který se nefixuje na jednoho majitele, tzn. nikdy se nestane vyloženě závislým na jednom konkrétním člověku.  Budete si muset hlídat spíše vy jeho, není to pes který by se vyloženě držel.
Stejně jako si všímá lidí, tak často více reaguje na jiné psy, nežli pes fixovaný.
Potřebuje autoritu a někteří jedinci tohoto plemene bývají tvrdší, tzn. potřebují takzvaně pevnější ruku, pokud např. pes čichá po zemi zpravidla nestačí jej jen okřiknout, ale je třeba se psem na vodítku cuknout. Labradoři bývají často velmi nenasytní, hledají si jídlo i venku a je problém odvolat je pokud právě našli něco dobrého. Pak je lepší pejska na inkriminovaných místech opatřit košíkem, aby nebyl například otráven.
Labrador  se dá bohužel  i docela jednoduše odlákat cizím člověkem, díky své nenasytnosti jej na jídlo prakticky kdokoli odvede.
Pokud delší dobu neprovádí určitý cvik, nebo třeba nevodí, trvá zpravidla několik dní  než si naučenou dovednost opět připomene.
Mívá problém při práci v horku, pokud se vyšplhá teploměr nad 20 stupňů může mít labrador problém, nevydrží tak dlouho pracovat, z běžné situace se zkrátí doba kdy zvládne normálně vodit  třeba i na polovinu. Pak si zpravidla  potřebuje odpočinout ve stínu.

Pro koho se labrador nehodí:

Pro majitele jenž chce závislého psa, který bude cizí lidi a psy absolutně  ignorovat.
Pro velmi aktivního člověka, který potřebuje chodit delší vzdálenosti za každého počasí, nebo chce s pejskem i více  sportovat.
Pro někoho, který nemá přirozenou autoritu, alespoň co se týče vydávání povelů, tzn. intonace.