Počítadlo návštěv

 

 

pocitadlo

 


 

Pomáhejte s námi

 

 

 


 

 

 

 

 


 

Partner ve výživě našich psů

 

 


Flat coated retrívr

Proporce:

Výška: Pes ideálně 67,5 cm. Fena ideálně 62,5 cm.

Váha: 25 - 36 kg.

Zbarvení: černé nebo játrově hnědé.

 

Přednosti plemene:

Flat coated retrívři jsou největší a zároveň nejempatičtější z retrívrů. I přes svou velikost jsou to dobrácká zvířata, která jsou citlivá a velmi vnímavá k chování psovoda. Jedná se o psy středně až hodně temperamentní, která jsou při správném vedení a výchově schopna pracovat i s úplným začátečníkem nebo dítětem, aniž by ho jakkoliv ohrozila neopatrným pohybem nebo přílišným tahem ve vodítku. Velkou předností flat coated retrívrů je také jejich výborný nos a čichové schopnosti, které spolu s přirozeně velmi empatickou povahou dávají těmto psům dobrý předpoklad pro práci detekčních psů pro diabetiky.

Co můžete od Flata očekávat?

Flat je opravdový přítel člověka. Jsou to psi spíše aktivní, proto jejich energii ocení především aktivnější lidé. Zároveň jsou však opravdu velmi citliví, jemní a empatičtí a proto s vámi flat dokáže jak absolvovat několikakilometrovou túru v horách, tak zůstat pár dnů ležet u postele zatímco se budete léčit s chřipkou. Flati jsou také vášniví aportéři, což je obrovskou výhodou jak ve vodicím tak i asistenčním výcviku, kde je podávání předmětů jedním z hlavních kritérií pro složení závěrečné zkoušky.

Pro koho se Flat nehodí?

Flat pro svůj temperament není úplně vhodná pro extrémně klidného člověka. Také by nebyl dobrým, oddaným a spokojeným společníkem pro příliš autoritativního psovoda.