Detekční pes Batty pro Jamese

James Ryan a jeho cesta životem


Náš sedmiletý syn James Ryan trpí diagnózou diabetes mellitus I. typu od šesti let. Toto onemocnění a problémy, které sebou přináší, je pro nás stále nové a učíme se s ním žít a především jej kontrolovat. To moc neusnadňuje fakt, že James je veliký gurmán - má rád všechno dobré jídlo a hlavně zmrzlinu všech chutí a barev.

Jeho těžká cesta začala už ve dvou letech, kdy mu byl diagnostikován- naštěstí- nezhoubný nádor na mozku, který se po velmi náročné operaci podařilo odstranit.

Velkou oporou už od prvního roku života pro něj byla plyšová hračka kočička Kikina, která s ním prošla všechna těžká období, a kterou bohužel o prázdninách ztratil. James na ní stále myslí a vzpomíná.

Jako každý kluk je to pořádný uličník a rád lumpačí. Rád zlobí své dvě mladší setry, kterým nechce půjčovat milované lego, žeprý by mu ztratili kostičky. Miluje Starwars a Ninjy, o nichž nám dokáže povídat s velkou vytrvalostí hodiny a hodiny. Kromě toho všeho velmi rád sportuje. Mezi jeho nejoblíbenější sportovní aktivity patří lyžování a v létě jízda kole.

Oslovili jsme organizaci Pes pro Tebe,z.s. zda by našemu synovi pomohla a vycvičila detekčního psa, který by pomáhal spolehlivě detekovat výkyvy hladiny glykémie, které mohou u nemocného člověka vést až k hypo- nebo hyperglykemickému šoku, který je život ohrožující, a to i ve chvílích, kdy je James ve škole a soustředíse nebo si hraje či právě sportuje. Detekční pes by byl pro Jamese obrovským pomocníkem, který by mu pomáhal a doprovázel jej při všech jeho aktivitách. Pomohl by mu k určité samostatnosti a celé rodině by přinesl větší klid v péči o Jamese.

Děkuje za přečtení těchto řádků, za podporu a případnou pomoc.

S pozdravem rodina Ryanova