Aktuálně

 

 

VÍTÁME VÁS NA NAŠICH STRÁNKÁCH!

 

V PES PRO TEBE, z.s. se již od roku 2005 věnujeme výcviku vodicích psů pro osoby s postižením zraku, asistenčních psů pro osoby s tělesným, mentálním nebo kombinovaným postižením a od roku 2015 i detekčních psů pro osoby s onemocněním Diabetes mellitus I. typu. Jsme členy mezinárodní asociace ADI (Assistance Dogs International) na pozici "Kandidát" a připravujeme se na proces akreditace.


Naším posláním je usnadňovat prostřednictvím psích pomocníků každodenní život lidem s handicapem

 

Právě probíhá

Ve výcviku se nyní připravují budoucí asistenční-canisterapeutičtí zlatí retrívři Charlie pro Štěpánka a Joy pro Claru, goldendoodle Lenny pro Šimonka a asistenční-detekční fenka Xaja pro Terezku. Náklady na výcvik asistenčních psů jsou financovány z prostředků poskytnutých Ministerstvem práce a sociálních věcí (v roce 2017 a 2019), nadacemi, nadačními fondy, firemními a individuálními dárci. Do pomoci s financováním chodu organizace se můžete zapojit i vy příspěvkem na náš sbírkový účet 2300402481/2010 nebo přes darovací platformu Darujme.cz.
V roce 2020 byl náš projekt vybrán do 7. kola programu řetězce Tesco "Vy rozhodujete, my pomáháme!" kde jsme v rámci hlasování veřejnosti získali druhé místo a s tím spojenou finanční podporu pro nákup pomůcek pro výcvik detekčních psů. Děkujeme za projevenou důvěru i pomoc!

A co nás čeká dál?? Třeba benefiční večer Šance na podporu budoucího detekčního pomocníka pro osmiletou Kačku, jejíž příběh můžete sledovat zde. Konání benefiční akce bylo na základě nařízení Vlády ČR přesunuto na zatím neurčený termín. Sledujte stránky a nenechte si utéct novinky. Pejska pro Kačku můžete již nyní podpořit příspěvkem na transparentní účet Fio banka - 2801609472/2010

Všem, kteří již pomohli, ale také všem, kteří se teprve chystají pomoci moc děkujeme!

 

 

 

  • Dotační program na poskytnutí dotace organizacím cvičícím asistenční psy pro rok 2019

    V roce 2019 se naší organizaci podařilo dosáhnout na dotaci pro výcvik asistenčních psů poskytovanou Ministerstvem práce a sociálních věcí (MPSV). Dotace slouží ke spolufinancování nákladů na předvýchovu, výcvik a předávání asistenčních psů. Velmi si této podpory vážíme a jménem organizace i budoucích majitelů asistenčních psů za ni děkujeme!

  • Vstup vodicích a asistenčních psů do veřejných prostor

    V březnu 2019 vydala kancelář veřejné ochránkyně práv leták, který shrnuje práva majitelů vodicích a asistenčních psů pro vstup do veřejných prostor. Leták je k dispozici všem, kteří se o problematiku zajímají a měl by být pomocným nástrojem pro všechny, kterých se toto velmi aktuální téma týká.